David Decorus

Go down

David Decorus Empty David Decorus

Pisanie by David Decorus on Wto Kwi 12, 2016 10:37 pm


David DecorusData i miejsce urodzenia:
12-02-1989
Miejsce zamieszkania:
Wschodnia Florencja
Zawód:
Projektant
Wizerunek:
Sam Claflin
Rasa:
Człowiek
Stan cywilny:
Wolny


Charakter


Ludzie uważają Davida za spokojną i opanowaną osobę i nie mają pojęcia jak bardzo się mylą. Jedyną rzeczą, która skłania innych do mylnego oceniana Davida jest jego silna wola, bardzo często w duchu nie wie jakim cudem wytrzymuje z otaczającymi go idiotami, prawie wszystko co robią go irytuje. Na szczęście nie jest głupi, dobrze wie, że jest ponad to – złością nic nie zdziała. Co gorsza wie, że niektórych rzeczy nie zrobi lepiej – jest hipokrytą? Kolejną rzeczą, którą sądzą o nim ludzi to to, że jest taktowny – tym razem się nie mylą, David potrafi się zachować. Nie ma problemu z odnalezieniem się w towarzystwie, bez różnicy czy to z rodziną, znajomymi, współpracownikami. Są też pewne ograniczenia jego otwartości – boi się ludzi na wysokich stanowiskach.
Wysoce postawieni ragą ludzie wydają się podejrzani, wydaje się nieco przewrażliwiony, ale strasznie boi się różnych istot, nieludzi. Nigdy nie widział żadnej wróżki, wampira czy smoka, ale nie chce wykluczać czegoś co prawdopodobnie może istnieć.
Jest strasznie strachliwy, nienawidzi jak ktoś skrada się za jego plecami, a następnie straszy go – często wtedy ma gęsią skórkę i dreszcze. Oglądanie horrorów nie jest na jego siły. Najgorsze są jednak węże i pająki – ich boi się najbardziej. Na szczęście widok krwi lub różnych organów go nie odtrąca, jedynie oczy. Kiedy ktoś dotyka palcem swojej gałki ocznej natychmiast ma odruch wymiotny. Pociesza się tym, że większość jego rodziny ma podobnie, tak samo jak z piciem – cała rodzina Davida posiada mocną głowę. Jedyną cechą, która go wyróżnia wśród rodziny to mała chęć pomocy innym, David się lekko tego obawia. Nie chce czuć się wykorzystany.


Biografia


Ród Decorus w dawnych czasach był szanowany i bardzo dobrze znany Brytyjskim monarchom, mimo że ich niewielka posiadłość znajdowała się piętnaście kilometrów od Londynu. Jego rodzina szanuje przodków, tradycję i poświęcenie, ale jest wystarczająco mądra, aby nie kazać małym dziewczynkom nosić książek na głowie w XXI w., nie. Od dziecka babcia wpajała mu historie swojej rodziny, każdy zasługuje na poznanie swoich korzeni. Tradycyjnie powinna robić to matka, która dba o wychowanie edukacyjne dziecka, a ojciec za fizyczne. W przypadku Davida była to babka – Lily Elizabeth Decorus. Ponieważ jego matka zmarła przy porodzie, babka dbała o jego edukację – to ona wybierała szkoły, w których się uczył, ona pilnowała by jego stopnie były dobre. Jednak nie starała się mu zastąpić matki, starała się być dobrą babcią służącą pomocą i pilnującą postępów w nauce. Nie tolerowała ocen poniżej cztery, ale nie denerwowała się na wnuka, gdy ten przynosił niższą ocenę. Powtarzała mu: „Póki mieszkasz pod naszym dachem, musisz starać się ze wszystkich przedmiotów, a najbardziej tych, które przydadzą ci się w przyszłości.”. David zawsze brał sobie te słowa do serca, wiedział, że babcia troszczy się o jego przyszłość jednocześnie nie karząc być kimś, kim nie chce być, a bardzo długo tego nie wiedział. Bardzo podobała mu się chemia, ale było coś jeszcze, coś mniej naukowego – jeździectwo. Zanim jeszcze dosięgał nogami strzemion, pokochał jazdę konno. Do piętnastego roku życia trenował z ojcem – Anthonym Decorus -  który był cały czas zapracowany i prawie nieobecny w domu. Znajdował dwie może trzy godzinny dziennie na jazdę z synem. Młody David, który nigdy nie był głupi wiedział, jak wiele znaczy to dla ojca, który widywał swoje dziecko tylko na lekcjach i przy kolacji. Podczas lekcji David bardzo często pytał ojca o swoją matkę, chciał wiedzieć bardzo dużo, ale nigdy nie dowiedział się jak się poznali. Ojciec zawsze opisywał matkę jako ciepłą osobę, wiecznie przestraszoną, empatyczną, pomocną i z głową do alkoholu. Ojciec często to wspominał, mówił „ Ta to miała głowę do alkoholu.”, a młody Decorus się tylko domyślał, że ojciec nie mógł jej poderwać sam nie będąc bardzo upitym. David widział tylko jedno zdjęcie swojej matki i nie mógł uwierzyć, że to nie jest córka jego babci – obie kobiety wyglądały dostojnie, miały jasną cerę, wręcz bardzo bladą oraz piękne, jasne włosy. Teraz włosy babci były siwe i związane w kok, kiedyś były jasne i rozpuszczone.
W szkole David nie miał większych problemów w nauce, jedynie w społeczeństwie szkolnym. Jego szkoła była podzielona na trzy główne grupy – bogaci, średnio zamożni oraz biedni. Chłopak tego nienawidził, uważał ten podział za bezsensowny oraz podobny do warstw społecznych w średniowieczu. Szlachta wykorzystywała chłopów, a w Brytyjskiej szkole ci „ważniejsi” wykorzystywali tych „słabszych”. David nie mógł się odnaleźć w żadnej grupie, każda była nie do końca odpowiednia. Bogaci to w większości snoby chwalące się nowymi, drogimi rzeczami oraz sztucznie komplementując Davida, czasem nawet nie wiedział czy kłamią – ubierał się naprawdę świetnie. Czuł się tam źle i nie miał szans na znalezienie kogoś bliższego. Średnio zamożni nie byli źli, tylko David czuł się wyobcowany. Wszyscy bali się, że może im coś zrobić – kłamstwo. Przynajmniej w tej grupie społecznej poznał pewną parę - Cassandrę i Oliviera. Byli strasznie romantyczną parą, na szczęście nie całowali się gdzie popadnie. Byli jego jedynymi przyjaciółmi, wspierali się, David zawsze pomagał im się pogodzić kiedy się kłócili. Oni natomiast wspierali go po śmierci babci, którą strasznie przeżył. Przez pierwsze trzy dni nie wychodził z domu, ale z pomocą Cass i Oliviera otrząsnął się, razem z nimi wybrał kierunek studiów w Paryżu.
Francja go przerażała, nie znał języka, ponieważ w Anglii uczył się włoskiego, nie lubił zmian, nie znał nikogo. Jedynym plusem było to, że ludzie na uczelni mówili po angielsku oraz językiem wykładowczym był angielski. Prawie zupełnie stracił kontakt z Cassandrą i Olivierem, pisali ze sobą wyłącznie listy. Wydawało się to śmieszne, ale wczucie się w starsze czasy – kaligrafowanie listu tuszem na papierze, za oknem księżyc, a jedyne światło w pokoju dawała świeczka. Podczas drugiego roku studiów zaczął poznawać ludzi, wyłącznie na domówkach; wyjścia na miasto – nie miał nikogo bliższego.
Na ostatnim roku studiów dostał ofertę pracy we Florencji jako projektant. Robota jest dobrze płatna, a na brak pieniędzy nigdy nie mógł narzekać, nawet wtedy jak jego ojciec poinformował go, że znalazł sobie partnerkę z małą córeczką.


Ciekawostki


-Grupa krwi: B.
-Wzrost: 186cm.
-Boi się i nienawidzi pająków oraz węży.
-Uwielbia jazdę konną i wszystko co się z nią wiąże.
-Dorastanie na posiadłości z babcią sprawiło, że boi się garbić.
-Ma uczulenie na koty.
-Nie znosi smaku orzechów włoskich i laskowych, jest wyczulony na ich smak, mdli go, gdy poczuje ich smak.
-Nienawidzi małych dzieci.
-Boi się prawie wszystkiego.
-Czyta książki tylko jeśli ktoś mu je poleci.
-Lubi pisać listy.
-Potrafi mówić po angielsku, włosku, rozumie francuski(tylko fragmenty zdań).
-Posiada prawo jazdy, ale samochodem nie jeździ.
-Nie jest uzależniony od alkoholu, pije okazjonalnie.
-Każda okazja na picie jest dobra.
-Nie pali, nie lubi tego.
David Decorus
David Decorus

David Decorus Tumblr_mwbrjr7xSx1qly3wvo4_r1_250
Rasa : Człowiek
Wiek postaci : 26
Stan cywilny : Wolny
Zawód : Projektant
Liczba postów : 11
Join date : 07/04/2016

http://firenzepbf.forumpl.net/t118-david-decorus http://firenzepbf.forumpl.net/t119-david-decorus#194 http://firenzepbf.forumpl.net/t121-call-me#196 http://firenzepbf.forumpl.net/t120-you-and-i-well-if-we-see-something-sweet#195

Powrót do góry Go down

David Decorus Empty Re: David Decorus

Pisanie by Magnus Snow on Sro Kwi 13, 2016 10:37 am


Accettazione!

KARTA POSTACI WŁAŚNIE ZOSTAŁA ZAAKCEPTOWANA!

Przy okazji, prosimy o uzupełnienie profilu, a także założenie potrzebnych tematów, które ułatwiłyby komunikację z Twoją postacią (tj.: telefon, informator).
ŻYCZYMY PRZYJEMNEJ GRY!


_________________
Magnus Snow
I am every dream you lost and never found..
Magnus Snow
Magnus Snow

David Decorus MJ1rpmy
Rasa : Wampir
Wiek postaci : 900
Stan cywilny : Sexy and free!
Zawód : Złodziejaszek/nierób
Liczba postów : 29
Join date : 04/04/2016

http://firenzepbf.forumpl.net/t58-magnus-snow#65 http://firenzepbf.forumpl.net/t65-magnus-snow#74 http://firenzepbf.forumpl.net/t62-just-don-t-call-me#70 http://firenzepbf.forumpl.net/t61-i-am-your-the-worst-nightmare-beware#69

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach