Florencja PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

FAQ - pomoc podręczna

Go down

FAQ - pomoc podręczna Empty FAQ - pomoc podręczna

Pisanie by Florencja Wto Mar 29, 2016 4:47 pm


FAQ - nurtujące pytaniaCzy można grać innymi rasami niż dostępne na forum?
Można. Ale podchodzić to będzie pod stworzenie postaci specjalnej, która musiałaby się przyczynić, do wprowadzenia nowej rasy na forum. Żeby pomysł z dodatkową rasą przeszedł, musi zostać poddany dyskusji całego forum.
Rasy które mają szansę przejść, ale nie zostały tutaj uwzględnione to: Wilkołaki.


Czy można stworzyć postać specjalną?
Tak. Wcześniej należy przedstawić zarys pomysłu na postać administracji, która zatwierdzi go i pozwoli na stworzenie karty postaci. Odbywać się to będzie na takiej samej zasadzie co pozostałe, z tym, że gracz może zostać poproszony o zaznaczenie, że to postać specjalna. Trzeba się liczyć z tym, że postać ta może zostać przejęta przez innego MG/gracza/admina, w przypadku gdy jego stworzyciel, zrezygnuje z forum. Tak samo dotyczy to jej uśmiercenia.


Czy łowca/inkwizytor, może posiadać zdolność nadprzyrodzoną?
Oczywiście! Są to przecież ludzie i wliczają się do grupy ludzkiej. Żeby jednak zapobiec sytuacji, gdzie to więcej łowców lub inkwizytorów będzie posiadało takie zdolności, niż zwyczajni obywatele, zostaną wprowadzone ograniczenia.


Czy można przenieść swoją postać z innego forum?
Można. Pamiętać należy o tym, żeby została dopasowana do tutejszych realiów. Wzór jej karty postaci musi być zgodny z tutejszym.


Czy wizerunek postaci może być z mangi lub anime?
Patrząc na estetykę forum, odpowiedź nasuwa się sama. Dobrze jest poszukać sobie realną postać podobną do swojego ulubieńca z anime. Lub poprosić o pomoc innych graczy w poszukaniu wizerunku.


Podczas wstawiania podpisu, wyświetla się komunikat typu: "Twój podpis jest za długi". Jaka jest granica znaków i jak to obejść?
Niestety, forumpolish nie posiada możliwości zwiększenia limitu znaków do podpisów, który standardowo wynosi 1000. Można to jednak obejść, korzystając z instrukcji tej strony.


Jak wstawić awatar na forum?
Awatarem na forum jest Emblemat.
Profil -> Emblemat -> Odnośnik do zewnętrznego Emblematu: wklejamy link naszego awatara. Jego wymiary powinny wynosić 200pxx320px.


Czy postać ludzka i wampirza, mogą mieć potomstwo?
Raczej nie. Skutkowałoby to powstaniu nowej rasy, przez niektóre źródła zwanej - Dhampirami. A co za dużo, to nie zdrowo.


Ile fabularnie trwa ciąża ludzka, a ile wampirza?
Ludzka trwa normalnie. Jeżeli zaś fabuła forum będzie się szybko przesuwać, to nawet nie zorientujemy się, kiedy minęło dziewięć miesięcy. Potomstwo wampirze ma szansę szybciej przyjść na świat. Dajmy na to sześć miesięcy. Temat zawsze można poddać pod dyskusję.


Jak dodać gracza do listy przyjaciół w profilu?
Profil -> Friends and foes -> Add a friend
Wpisujemy nazwę konta gracza, akceptujemy i czekamy aż zaakceptuje nasze zaproszenie.


Gracz wysłał mi zaproszenie do przyjaciół, jak można je zaakceptować?
Profil -> Friends and foes -> Requests sent
W tej kategorii wyświetli się lista kont, która czeka na akceptację lub odrzucenie. Powyżej można także zobaczyć listę, obecnie posiadanych przyjaciół.


Gdzie jeszcze można zobaczyć listę przyjaciół?
Klikamy w nazwę swojego konta, gdzie później pokazuje się profil. Obok niego na górze są statystyki (statistics) i przyjaciele (friends). Klikając w zakładkę "friends", pokaże się lista graczy, jakich zaakceptowaliśmy. Ułatwia to wejście do ich konta i możliwość wysłania wiadomości. Na samym dole, możemy także dowiedzieć się, czy gracz jest zalogowany czy też nie.Brak odpowiedzi na Twoje pytanie?

Jeżeli na forum, oraz na liście nie ma pytania, na które poszukujesz odpowiedzi, możesz je zadać tutaj. Odpowiedź zostanie w tym samym temacie udzielona, a temat aktualizowany. Po siedmiu dniach, temat zostanie wyczyszczony, upewniając się, że zadane pytania, znajdują się na liście.

Florencja
Florencja

Wiek postaci : 0
Liczba postów : 47
Join date : 13/03/2016

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach