Florencja PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Fabuła

Go down

Fabuła  Empty Fabuła

Pisanie by Florencja Wto Mar 29, 2016 4:49 pm


Fabula


XXI wiek. A dokładniej to rok 2015. Nie będziemy się zapuszczać w obecną datę, ponieważ dni i lata różnie upływają w rzeczywistości jak i czasie wirtualnej rozgrywki. Akcja ma miejsce we Florencji. Mieście położonym w centrum Włoszech. Jednego z dużych miast, słynącego z pięknej architektury pałaców i kościołów. Wiele z tych miejsc, skrywa jednak swoje tajemnice...

Ludzie są zwyczajnymi obywatelami miasta. Uczą się, pracują, mieszkają, zakładają rodziny, przeżywają szczęśliwe oraz przykre chwile. Każdy czegoś doświadcza w swoim życiu: wygranej na loterii, wypadku, miłości, zdrady i wielu innych wydarzeń. Czy jest coś, co może ich zaskoczyć? Otóż twierdzą, że nie. Innego zdania mogą być Ci, którzy wierzą w istnienie magii, świata ponadnaturalnego, zombie, wróżkę zębuszkę... ale czy wierzą także w istnienie wampirów?

Rasa wampirów, która także zamieszkuje Florencję, uznawana jest za postaci z legend i mitów, wywodzi się również z wyobraźni wielu autorów. Wampiry nie ukazują się za dnia - zwykle pracują i żyją w nocy. Zatłoczone kluby? To na pewno oni. Trup na ulicy? Policja zawsze stwierdzi, że to chuligani. Czemu więc nigdy nie znaleziono sprawcy? O ich istnieniu nie wie żaden z mieszkańców. A policja, nie chcąc niepokoić mieszkańców, mówi, że to dzikie zwierzę czy niezidentyfikowany psychopata. Zdarza się też, że wina zwalana jest na tych, co byli wcześniej karani, ale zbrodni się nie dopuścili. Iluzja, by mieszkańcy poczuli się bezpieczniej. Są jednak tacy ludzie, którzy od stuleci, z pokolenia na pokolenie, wiedzą o istnieniu wampirów tępią je, karzą i wymierzają sprawiedliwość. Inkwizycja. W tych czasach, gdyby ktoś się zapytał "widziałeś inkwizytora?", otrzymałby taką odpowiedź "w tych czasach? Przecież oni istnieli w średniowieczu". Byłoby to prawdą. Przecież przez tyle lat nikt nie widział człowieka uzbrojonego i odzianego w szaty, przemierzającego miasto niczym kat. Potomkowie przodków, w tajemnicy przed światem, rozwijali tradycje. Dzisiejsi, współcześni inkwizytorzy, nie chodzą w szatach. Nie wyróżniają się z tłumu. Kościół zapewnia im anonimowość, uzbrojenie i zleca misje zabicie wampira mogącego naruszać prawa kodeksu. Skąd ten kodeks? Stworzony został po to, aby zapewnić byt wampirom w świecie ludzi. Jeżeli go przestaną przestrzegać - grozi im śmierć.

Nie można też zapomnieć o dość znanych nam pogromcach wampirów, którzy przez wieki walczyli z krwiopijcami, oczyszczając ich gniazda w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Łowcy wampirów. Samotnicy, poświęcający swoje życie na zwalczanie wampiryzmu, kontynuując tradycję dawnych przodków.

Po krótkim wstępie czas zadać sobie pytanie: "Do czego zmierza nasza fabuła"? Do dalszego rozwoju wydarzeń. Czy inkwizycja pozostanie nadal niewidoczna dla społeczeństwa? Czy wampiry będą w stanie ukrywać się przed ludźmi? I jak długo przetrwają, nie mogąc atakować i zabijać ludzi? Czy łowcy przyczynią się do zmniejszenia populacji wampirów?

Florencja
Florencja

Wiek postaci : 0
Liczba postów : 47
Join date : 13/03/2016

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach