Florencja PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Karta Postaci - WZÓR

Go down

Karta Postaci - WZÓR Empty Karta Postaci - WZÓR

Pisanie by Florencja Wto Mar 29, 2016 4:58 pm

Kilka informacji

Elementy podkreślone w karcie, dotyczą konkretnej grupy postaci, jaką tworzymy. Jeżeli coś odnosi się do grupy wampirzej, człowiek i inkwizytor pomija te elementy.
Nie trzeba rozpisywać wszystkiego w podpunktach. Biografię i charakter można opisać w całości, oddzielając akapitami. Jeżeli komuś wygodniej jest pisać w podpunktach - nie ma sprawy.
Na końcu strony, podany jest kod do wklejenia na swoją wizytówkę postaci. Żeby zaś uzyskać taki sam efekt, jaki jest w tym temacie, należy taki kod skopiować i taki wkleić, uzupełniając odpowiednie miejsca. Zrobienie oddzielnych wierszy dla wygody, między DIVami, może spowodować przesunięcie wierszy i zaburzyć cały efekt.Imie i nazwisko postaciData i miejsce urodzenia:
DD-MM-RRRR Miejsce urodzenia
Miejsce zamieszkania:
Obecne miejsce zamieszkania postaci
Zawód:
Praca i stanowisko Twojej postaci
Wizerunek:
Imię i nazwisko naszej rezerwacji
Rasa:
Człowiek/Wampir
Stan cywilny:
W jakim jest związku.


Charakter


Opis charakterystyczny Twojej postaci. Dla niektórych najgorsza część przy tworzeniu karty postaci. Poniższe podpunkty powinny pomóc w jej uzupełnieniu. Oto co powinno się znaleźć:
 • Zachowanie w miejscach publicznych, w towarzystwie rodziny, przyjaciół, w szkole czy w pracy.

 • Jego wiara w istnienie istot nie z tego świata. Jakie na ten temat jest jego zdanie i pogląd.

 • Wady i zalety. Czego się boi? Co jest w nim takiego przyciągającego lub odrzucającego od innych? Jak radzi sobie z problemami. Czy jest wstanie pomóc każdemu, czy zbywa ludzi od siebie?

 • WAMPIRY - Jak radzi sobie w sytuacjach panującego głodu? Czy atakuje ludzi, czy pożywia się krwią z innych źródeł? Jaki jest jego stosunek do ludzi a jaki do Inkwizycji (jeżeli ma pojęcie o jej istnieniu)?

 • ŁOWCA/INKWIZYTOR - Jaki jest stosunek do rasy wampirzej? Czy zabija od razu podejrzanego, czy wręcz przeciwnie?  


Biografia


Życie naszej postaci. Od narodzin, po czasy obecne. Nie wymaga się przesadnie długich esejów. Nie piszemy książki. Najważniejsze co powinno się w biografii znaleźć:
 • Miejsce narodzin - Krótka charakterystyka rodziców i rodzeństwa.

 • Dzieciństwo - dorastanie wśród rodziny i znajomych (przyjaciół, jeżeli tacy byli). Krótki opis czy wspomnienia z tych czasów, zaliczyć można do szczęśliwych czy wręcz przeciwnie.

 • Edukacja - jakie szkoły, gdzie się kształcił/a, jak sobie radził/a, z jakimi problemami się zmagał/a, czy stać było na jakieś wyższe szkoły jak studia.

 • Praca - od kiedy zaczął/ęła pracować, jak wyglądał stan finansowy rodziny, czy praca często była zmieniana, czy ze swojej pracy jest zadowolony/a.  

 • Związki partnerskie/miłosne - czy doświadczył/a uczucia miłości, jak potoczył się związek i czy nadal on trwa, czy na ich drodze stanęły jakieś przeciwności (np. choroba, zwolnienie z pracy, czyjaś śmierć, problemy finansowe itp.) którym trzeba było stawić czoło.

 • Podróże - czy postać podjęła się kiedykolwiek podróży poza kraj, w którym się urodziła, bądź mieszka.

 • WAMPIRY - kim byli przodkowie, od których się wywodzi postać, kim jest w tych czasach, czym się zajmuje, gdzie podejmuje pracę,

 • PRZEMIENIONY W WAMPIRA - Opisanie sytuacji, jak doszło do przemiany. Który z wampirów tego dokonał.  

 • CZŁOWIEK - Jeżeli wie o istnieniu wampirów/inkwizycji/łowców - opisać, skąd/jak się o tym dowiedział.  

 • INKWIZYTOR - Opis przystąpienia do Inkwizycji. Jak sobie radził/a na szkoleniach i przygotowaniach do bycia członkiem organizacji.

 • ŁOWCA - Jak został/a łowcą. Jak sobie radził/a na szkoleniach i przygotowaniach do bycia pogromcą wampirów. Czy jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie, czy dopiero poznał/a świat widziany oczami łowcy?Ciekawostki


Dodatkowe informacje dotyczące naszej postaci. Tak zwana skrócona wersja, zawierająca także elementy, nie wspomniane w powyższych opisach. Oprócz własnych informacji, najważniejsze, co powinno się znaleźć to:
 • Przynależność do organizacji (w tym wypadku inkwizycja) - Jeżeli nasza postać do niej nie należy - pomijamy ten punkt.

 • Grupa krwi. Obowiązkowe dla ludzi i przemienionych w wampira. Wampiry nie muszą tego pola wypełniać.

 • Jeżeli wampir jest przemienionym - wskazać jego Stwórcę.

 • WAMPIR i CZŁOWIEK: zdolność nadprzyrodzona, jeżeli decydujemy się ją przypisać naszej postaci, musi zostać tutaj uwzględniona. WAŻNE by przed wyborem, zapoznać się z tym tematem: rasy i grupy

 • WAMPIR: Jeżeli Twoja postać nie posiada mocy nadprzyrodzonej, uwzględnij to w swojej karcie postaci.

 • Stan majątkowy - czy postać jest biedna, bogata, średniozamożna itp.

 • Jeżeli postać posiada charakterystyczne elementy w swoim wyglądzie, a nie są uwzględnione w wizerunku postaci, warto o tym wspomnieć. Np tatuaże, blizny.

 • Słabości, uczulenia, fobie itp..

 • Wzrost postaci. Ważne, jeżeli będziemy z kimś pisać, to żeby osoba wiedziała, czy rozmówca jest od jej postaci wyższy czy niższy.
Kod:
<center><div class="ramka">
<div class="napis">Imie i nazwisko postaci</div>
<img src=http://i.imgur.com/6bMegHl.png border=0 align=center width=500px>

<table><tr valign=top align=left><td width=200 ><img class="av" src="AVATAR:200x320" border=0></td><td width=400 style="line-height: 3px;"><div class="napis2">Data i miejsce urodzenia:</div><div class="napis3">WPISZ</div><div class="napis2">Miejsce zamieszkania:</div><div class="napis3">WPISZ</div><div class="napis2">Zawód:</div><div class="napis3">WPISZ</div><div class="napis2">Wizerunek:</div><div class="napis3">WPISZ</div><div class="napis2">Rasa:</div><div class="napis3">WPISZ</div><div class="napis2">Stan cywilny:</div><div class="napis3">WPISZ</div><td></tr><tr><td colspan="2">

<div align=left class="napis">Charakter</div>
<img src=http://i.imgur.com/6bMegHl.png border=0 align=center width=500px>
<div class="napis4">WPISZ</div>

<div align=left class="napis">Biografia </div>
<img src=http://i.imgur.com/6bMegHl.png border=0 align=center width=500px>
<div class="napis4">WPISZ</div>

<div align=left class="napis">Ciekawostki </div>
<img src=http://i.imgur.com/6bMegHl.png border=0 align=center width=500px>
<div class="napis4">WPISZ </div></td></tr></table></div></center>
Florencja
Florencja

Wiek postaci : 0
Liczba postów : 47
Join date : 13/03/2016

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach