Florencja PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Paradiso d'Alviano

Go down

Paradiso d'Alviano Empty Paradiso d'Alviano

Pisanie by Alicia de Mozzi Czw Lip 28, 2016 4:36 pm

Ogród rodziny d'Alviano jest całkiem sporym, ładnym miejscem. Pełno w nim kwiatów, drzew, po których małe pociechy Alessandro i Annetty właziły - oczywiście zdzierając sobie skórę do krwi, znalazła się nawet altanka z ławeczką do siedzenia, a specjalną jego częścią są rabaty białych róż, które przez ładne dziesięć lat ojciec sadził na każdą rocznicę ślubu i specjalnie o nie dbał. Teraz również jest zadbany, aczkolwiek nie można nazwać go idealnym miejscem; w końcu Marco, Ezio i ta sierota, Rafael, nigdy nie zaliczali się do mistrzów ogrodnictwa.
Prowadzi przez niego kręta, wąska dróżka, którą w końcu da się dotrzeć do średniej wielkości domu o białych ścianach i klasycznych proporcjach; domu, który przez wieki był schronieniem dla łowieckiej rodziny i jej kolejnych pokoleń. Na werandzie znajdują się stoliki i krzesła, czasem można tu dostrzec też sztalugę malarską albo przewrócić się o zapomnianą torbę.
Na parterze znajduje się mała, zagracona kuchenka, w której znajdziemy to, co najpotrzebniejsze do gotowania - od przyjazdu Alicii jest ona dużo porządniejsza i zawsze jest w niej trochę kwiatów. Znajdziemy tu również jadalnię ze ścianami ozdobionymi "dziełami" mieszkającej tu czwórki - zdjęciami Alicii, Ezia, Marco i Rafaela z dzieciństwa, ich rysunkami oraz obrazami najmłodszego z nich, dębowym stołem, krzesłami i świętym spokojem, salon z telewizorem i obrazami namalowanymi przez jakiegoś prapraprapradziadka, których ojciec nigdy nie pozwalał odkurzać, łazienkę z niebieskimi kafelkami oraz prysznicem, a także pokój dla signory Franceski, która przychodzi tu czasami sprzątać, kiedy bracia i Alicia wyjeżdżają.
Znajduje się tu też gabinet Alessandro - święty pokój, z którego obecnie korzysta Marco jako głowa d'Alviano.
Piętro oferuje z kolei sześć sypialni, które określa się kolorem ścian, na jaki je pomalowa[Ino. I tak: bordowa należała do nieboszczyków rodziców i obecnie nikt już tam nie śpi, choć pokój jest utrzymywany w idealnym porządku; fiołkowa od zawsze należała do Alicii (z przerwą na lata spędzone w domu Federico - wciąż są tam meble z ich sypialni małżeńskiej, które udało się ocalić z pożaru), zieloną zamieszkuje Ezio (siedlisko zła i wszelkiego burdelu, ptaków i kolekcji broni), niebieska jest królestwem Marco, natomiast w żółtej śpi Rafael (pełno tam farb i książek). Ostatnia sypialnia, szkarłatna, jest przeznaczona dla gości, którzy czasami ich odwiedzają. Jest tu też biblioteka, w której przechowuje się różne książki zgromadzone przez rodzinę na przestrzeni wieków, pracownia najmłodszego z d'Alviano i kilka pustych pokojów, które czekają na swoje przeznaczenie.
Piwnica, jak to piwnica: rowery, stare zdjęcia, stare meble, czasami jakieś rzeczy po przodkach, które rodzice zachowywali z sentymentu, ale w końcu trzeba je było wynieść. Są tam też rzeczy przeznaczone dla dziecka Alicii, które nigdy nie przyszło na świat, a których oszczędny Marco postanowił nie wyrzucać - bo a nuż, widelec któryś się ożeni albo Alicia wyjdzie powtórnie za mąż...
Przy domu znajduje się też garaż, w którym - jak to w garażu - znajdziemy trzy samochody. Jeden z nich, Toyota Auris, należy do pani de Mozzi; drugim i trzecim natomiast jeżdżą jej bracia. Oczywiście więcej tutaj opon, uszczelek, kanistrów z płynem do spryskiwaczy niż miejsca, więc stałym elementem wizyty brunetki w tym miejscu są przekleństwa i marudzenie, że Rafael jak zwykle nie ogarnął tego burdelu.
Alicia de Mozzi
Alicia de Mozzi

But we are, we are, we are built from the broken parts.
Rasa : Cacciatore di Vampire
Wiek postaci : 0
Stan cywilny : Wdowa
Zawód : Dziennikarka i poetka, jeśli ową sztukę można nazwać zawodem.
Liczba postów : 7
Join date : 05/07/2016
Multikonta : Brak

https://firenzepbf.forumpl.net/t173-alicia-de-mozzi https://firenzepbf.forumpl.net/t176-alicia-veronica-de-mozzi#479 https://firenzepbf.forumpl.net/t175-so-bitter-is-it-death-is-little-more#478 https://firenzepbf.forumpl.net/t177-turn-itself-back-to-re-behold-the-pass-which-never-yet-a-living-person-left

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach